Atol - en to pl translation catalogue (290 entries)

en: Bookmark manager
pl: Menadżer zakładek

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: File
pl: Plik

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: Save
pl: Zapisz

en: Both title and path must be filled!
pl: Ścieżka i tytuł muszą być wypełnione

en: This will overwrite existing bookmark with same title!
    Proceed?
pl: Operacja nadpisze obecną zakładkę tym samym tytułem!
    Kontynuować?

en: No entry selected!
pl: Nie zaznaczono wejścia!

en: Copy Error
pl: Błąd kopiowania

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip all
pl: Pomiń wszystkie

en: Abort
pl: Anuluj

en: Delete
pl: Usuń

en: Do not ask this anymore
pl: Nie pytaj więcej

en: Delete All
pl: Usuń wszystkie

en: Skip All
pl: Pomiń wszystkie

en: Move to trash
pl: Przenieś do kosza

en: Are you sure to delete following item(s)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć plik(i)?

en: Encrypt/decrypt
pl: Koduj/dekoduj

en: Encrypt/decrypt the files using strong algorithm
pl: Koduj/dekoduj pliki używając silnego algorytmu

en: Delete _original files
pl: Usuń _oryginalne pliki

en: _Encrypt
pl: _Koduj

en: _Decrypt
pl: _Dekoduj

en: Please type the password
pl: Wpisz hasło

en: Modifying/Executing of files in nested archives is not supported.
pl: Modyfikowanie/wykonywanie plików w zagnieżdżonych archiwach nie jest obsługiwane.

en: The file has been changed.
    
    Do you want to copy it back into the virtual file system?
pl: Plik został zmieniony.
    
    Czy chcesz skopiować go z powrotem do systemu plików wirtualnych?

en: Error acessing the archive.
    
    Do you want to keep the temporary file?
pl: Błąd dostępu do archiwum.
    
    Czy chcesz zachować plik tymczasowy?

en: Replacing of the existing file failed.
    
    Do you want to keep the temporary file?
pl: Nie udało się zmienić miejsca obecnego pliku.
    
    Czy chcesz zachować plik tymczasowy?

en: Inserting the modified file back into virtual filesystem failed.
    
    Do you want to keep the temporary file?
pl: Nie udało się wstawić zmodyfikowanego pliku z powrotem do wirtualnego systemu plików.
    
    Czy chcesz zachować plik tymczasowy?

en: Replacing of the existing file in the archive failed.
    
    Do you want to keep the temporary file?
pl: Nie udało się zamienić obecnego pliku w archiwum.
    
    Czy chcesz zachować plik tymczasowy?

en: Setting target directory failed.
    
    Do you want to keep the temporary file?
pl: Nie udało się ustanowić folderu docelowego.
    
    Czy chcesz zachować plik tymczasowy?

en: Merge files
pl: Scal pliki

en: Merge file name:
pl: Scal nazwę pliku:

en: Move Up
pl: Przesuń wyżej

en: Move Down
pl: Przesuń niżej

en: File Search
pl: Szukaj pliku

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Search subdirectories
pl: Szukaj w podfo_lderach

en: General
pl: Główne

en: Find text:
pl: Znajdź tekst:

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Contents
pl: Zawartość

en: Size
pl: Rozmiar

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: byte(s)
pl: bajtów

en: Size/attributes
pl: Rozmiar/atrybuty

en: Path
pl: Ścieżka

en: Search
pl: Szukaj

en: Search finished: %d items found
pl: Szukanie zakończone: znaleziono %d pozycji

en: %d items found
pl: znaleziono %d pozycji

en: Custom
pl: Użytkownika

en: HD floppy 3,5" (1,44 MB)
pl: Dyskietka HD 3,5" (1,44 MB)

en: Floppy (2,8 MB)
pl: Dyskietka (2,8 MB)

en: Jaz disk (1 GB)
pl: Dysk Jaz (1 GB)

en: Jaz disk (2 GB)
pl: Dysk Jaz (2 GB)

en: Split file
pl: Podziel plik

en: Predefined sizes:
pl: Predefiniowane rozmiary:

en: Custom size:
pl: Rozmiar użytkownika:

en: Progress
pl: Postęp

en: Please wait ...
pl: Prosze czekać ...

en: From:
pl: Z:

en: To:
pl: Do:

en: File:
pl: Plik:

en: Total:
pl: Razem:

en: File hash results
pl: Obliczona suma kontrolna

en: Hash
pl: Suma kontrolna

en: Select hash algorithm
pl: Wybierz algorytm obliczający sumę kontrolną

en: Operation failed
pl: Nieudana operacja

en: Copy operation
pl: Kopiuj operację

en: Move operation
pl: Przenieś operację

en: Delete operation
pl: Usuń operację

en: MkDir operation
pl: Operacja MkDir

en: Rename operation
pl: Zmień nazwę operacji

en: Pack operation
pl: Spakuj operację

en: Unpack operation
pl: Rozpakuj operację

en: Encrypt operation
pl: Koduj operację

en: Decrypt operation
pl: Dekoduj operację

en: Split operation
pl: Podziel operację

en: Merge operation
pl: Scal operację

en: Hash operation
pl: Mieszaj operację

en: Connect operation
pl: Połącz operację

en: Current size: %s / %s
    Current time: %s / %s (%s)
    Total size: %s / %s
    Total time: %s / %s (%s)
pl: Bieżący rozmiar: %s / %s
    Bieżący czas: %s / %s (%s)
    Całkowity rozmiar: %s / %s
    Całkowity czas: %s / %s (%s)

en: You must restart Atol for this change to take effect!
pl: Musisz zrestartować Atol, aby zmiany zadziałały!

en: Options
pl: Opcje

en: Start at logon
pl: Start po zalogowaniu

en: Maximize on startup
pl: Maksymalizuj przy starcie

en: Allow single instance only
pl: Zezwól na uruchomienie jednej kopii

en: Remember/restore panel paths
pl: Zapamiętaj/przywróc ścieżki panelu

en: Startup
pl: Uruchom

en: Language:
pl: Język:

en: Minimize to tray
pl: Minimalizuj do zasobnika systemowego

en: Show file extension in a separate column
pl: Rozszerzenia plików pokaż w osobnej kolumnie

en: Text color:
pl: Kolor tekstu:

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Selected Text color:
pl: Kolor tekstu zaznaczenia:

en: Selected Background color:
pl: Kolor tła zaznaczenia:

en: Display
pl: Wyświetl

en: NC-like selection
pl: Wybór jak w NC

en: Refresh panels on window focus
pl: Odśwież panele przy aktywacji okna

en: Editor
pl: Edytor

en: Operation
pl: Operacja

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: _Overwrite
pl: _Nadpisz

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: S_kip all
pl: Pomiń _wszystkie

en: _Resume
pl: W_znów

en: Re_name
pl: Z_mień nazwę

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Overwrite _all
pl: Na_dpisz wszystkie

en: Pack files
pl: Pakuj pliki

en: Archive:
pl: Archiwum:

en: _Move to archive
pl: _Przenieś do archiwum

en: Saving site list will overwrite previous data! Save anyway?
pl: Zapisanie spisu stron nadpisze poprzednie dane! Nadpisać mimo to?

en: Site Manager
pl: Menadżer stron

en: Site name:
pl: Nazwa strony:

en: Server/port:
pl: Serwer/port:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Anonymous
pl: Anonimowo

en: User name:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Remote dir:
pl: Zdalny katalog:

en: Description:
pl: Opis:

en: Account:
pl: Konto:

en: Bypass proxy
pl: Omiń proxy

en: Use passive mode
pl: Użyj trybu pasywnego

en: Use encryption
pl: Stosuj kodowanie

en: TLSv1 (recommended)
pl: TLSv1 (zalecane)

en: encrypted data connections
pl: szyfrowane połączenie

en: List options:
pl: Opcje spisu:

en: -l (force long format)
pl: -l (wymuś długi format)

en: -L (resolve links)
pl: -L (sztywne linki)

en: -a (show hidden files)
pl: -a (pokaż ukryte pliki)

en: -T (complete time)
pl: -T (uzupełnij o czas)

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Site list
pl: Spis stron

en: Proxy type:
pl: Typ Proxy:

en: Passive mode
pl: Tryb pasywny

en: Proxy server
pl: Serwer Proxy

en: Close
pl: Zamknij

en: Connect
pl: Połącz

en: Remote site list password
pl: Hasło listy zdalnych stron

en: Failed to load site list!
pl: Nie udało się załadować listy stron!

en: New site
pl: Nowa strona

en: Site description is incomplete!
pl: Niepełny opis strony!

en: No site selected!
pl: Nie wybrano strony!

en: _Edit
pl: _Edytuj

en: Remove site
pl: Usuń strone

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Move up
pl: Przesuń wyżej

en: Move down
pl: Przesuń niżej

en: File %s is read only! Delete?
pl: Plik %s jest tylko do odczytu! Skasować?

en: Directoy %s is not empty! Delete?
pl: Folder %s nie jest pusty! Usunąć?

en: Another Atol instance detected! Exiting!
pl: Wykryto inną kopię Atola! Wyłączanie!

en:  on "
pl: w "

en: Network
pl: Sieć

en: Failed to set: %s
pl: Nie udało się ustawić: %s!

en: Add current directory
pl: Dodaj bieżący folder

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Set entry title
pl: Ustaw tytuł wejściowy

en: Failed to add bookmark!
pl: Nie udało się dodać zakładki!

en: Failed to set directory: %s!
pl: Nie udało się ustanowić folderu: %s!

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Make Directory
pl: Utwórz folder

en: Open Terminal
pl: Otwórz terminal

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Dalej

en: Remote connection
pl: Zdalne połączenie

en: Close connection
pl: Zakończ połączenie

en: Transfer mode
pl: Tryb transferu

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Text mode
pl: Tryb tekstowy

en: Binary mode
pl: Tryb binarny

en: Help
pl: Pomoc

en: _File
pl: _Plik

en: _Create File
pl: Utwórz _plik

en: _View
pl: _Widok

en: _Copy
pl: _Kopiuj

en: _Move
pl: P_rzenieś

en: _Make Directory
pl: Utwórz _folder

en: _Delete
pl: U_suń

en: _Rename
pl: Z_mień nazwę

en: _Pack files
pl: Pa_kuj pliki

en: _Unpack files
pl: _Rozpakuj pliki

en: _Quit
pl: _Zamknij

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Swap panels
pl: Z_amień panele

en: _Equal panels
pl: _Te same panele

en: _Home dir
pl: _Folder domowy

en: Tool Bar
pl: Pasek narzędzi

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

en: Trace View
pl: Widok ścieżki

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: _Filter
pl: F_iltr

en: _Selection
pl: Zaz_naczenie

en: _All
pl: Wsz_ystkie

en: _None
pl: Pust_e

en: _Invert
pl: O_dwróć

en: _Select
pl: Zaz_nacz

en: _Deselect
pl: Odzna_cz

en: _Advanced
pl: _Zaawansowane

en: _File Search
pl: Szu_kaj pliku

en: _Compare directories
pl: Porównaj fo_ldery

en: _Open Terminal
pl: Otwórz _terminal

en: Calculate _Hash
pl: Oblicz _sumę kontrolną

en: Encrypt/decrypt files
pl: Koduj/dekoduj pliki

en: _Options
pl: Opc_je

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About
pl: O pro_gramie

en: About Atol
pl: O programie

en: The two directories look identical!
pl: Dwa foldery są identyczne!

en: No selection!
pl: Nie wybrano plików!

en: No packer plugins available!
pl: Wtycznki kompresujące niedostępne!

en: No plugins available!
pl: Wtyczki niedostępne!

en: Are you sure to unpack selected files?
pl: Czy na pewno chcesz rozpakować zaznaczone pliki?

en: Supported only for local files!
pl: Wsparcie tylko dla plików lokalnych!

en: No files selected!
pl: Nie zaznaczono plików!

en: Cannot view files in virtual archive!
pl: Nie można przeglądać plików w wirtualnym archiwum!

en: File %s already exists in system temp directory. Overwrite?
pl: Plik %s już istnieje w systemowym folderze temp. Czy nadpisać?

en: Failed to overwrite the file!
pl: Nieudane nadpisanie pliku!

en: Failed to unpack the file!
pl: Nieudane rozpakowanie pliku!

en: Can view only local files!
pl: Można przeglądać tylko pliki lokalne!

en: Please select a file to view!
pl: Zaznacz plik do przeglądania!

en: You have reached maximum number of allowed remote connections!
    Close one of them and then try again!
pl: Osiągnąłeś maksymalną dostępną liczbę połączeń wirtualnych!
    Zamknij jedno z nich i spróbuj ponownie!

en: Failed to find remote site: %s!
pl: Nie udało się odnaleźć zdalnej strony: %s!

en: Can create only local files!
pl: Można utworzyć tylko pliki lokalne!

en: Name
pl: Nazwa

en: Ext
pl: Rozszerzenie

en: Date
pl: Data

en: Attr
pl: Atrybut

en: Copy file(s)
pl: Kopiuj plik(i)

en: Move file(s)
pl: Przenieś plik(i)

en: Insert directory name
pl: Podaj nazwę folderu

en: Invalid directory name!
pl: Nieprawidłowa nazwa folderu!

en: Link can not be dereferenced!
pl: Link nie może być bez odnośnika!

en: Current path is not accessible!
pl: Bieżąca ścieżka nie jest dostępna!

en: Failed to rename %s
pl: Nieudana zmiana nazwy %s

en: Search: %s
pl: Szukaj: %s

en: %d/%d file(s) (%s/%s) selected
pl: Zaznaczono %d z %d plików (%s z %s)

en: (Free %s of %s)
pl: (Dostępnych %s z %s)

en:  Filter: %s
pl: Filtr: %s

en: Select files
pl: Zaznacz pliki

en: Deselect files
pl: Odznacz pliki

en: Filter list
pl: Dane filtru

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: You cannot copy a file to itself!
pl: Nie można skopiować pliku na ten sam plik!

en: You cannot copy directory into its own subdirectory!
pl: Nie można skopiować folderu do jego własnego podfolderu!

en: Overwrite: %s
    %s byte,%s
    
    With file: %s
    %s byte,%s?
pl: Czy nadpisać: %s
    %s bajtów, %s
    
    plikiem: %s
    %s bajtów, %s?

en: New file name
pl: Plik %s już istnieje!

en: File %s already exists!
pl: Plik %s już istnieje!

en: Failed to overwrite %s!
pl: Nie udało się nadpisać %s!

en: There is no free space on target drive
    to copy file %s.
    Aborting operation!
pl: Za mało wolnego miejsca w docelowym napędzie
    by skopiować plik %s.
    Operacja anulowana!

en: Failed to copy %s!
pl: Nie udało się skopiować %s!

en: Invalid file header (not encrypted with Atol)!
pl: Nieprawidłowy nagłówek pliku (niezakodowany w Atolu)!

en: Invalid password!
pl: Nieprawidłowe hasło!

en: File decryption aborted!
pl: Anulowano dekodowanie pliku!

en: File %s already exists. Overwrite?
pl: Plik %s już istnieje! Nadpisać?

en: Failed to open output file!
pl: Nie udało się otworzyć pliku wyjściowego!

en: Failed to open input file!
pl: Nie udało się otworzyć pliku wejściowego!

en: File encryption aborted!
pl: Anulowano szyfrowanie pliku!

en: No Files to Merge....
pl: Brak plików do scalenia...

en: Please select Files....
pl: Zaznacz pliki...

en: File open error!
pl: Błąd otwarcia pliku!

en: Error writing to File....
pl: Błąd zapisu do pliku....

en: Restore
pl: Przywróć

en: Quit
pl: Wyjście

en: Failed to find terminal program!
pl: Nie udało się odnaleźć programu terminala!

en: %u bytes
pl: %u bajtów

en: %u sec
pl: %u sek

en: %u hours
pl: %u godz

en: %u days
pl: %u dni

en: Invalid proxy type!
pl: Nieprawidłowy typ proxy

en: Error writing list to file!
pl: Błąd zapisu listy do pliku!

en: Please enter correct password.
pl: Wprowadź właściwe hasło.

en: You cannot move a file to itself!
pl: Nie można przesunąć pliku na ten sam plik!

en: You cannot move directory into its own subdirectory!
pl: Nie można przenieść folderu do jego własnego podfolderu!

en: File with that name already exists!
pl: Plik o tej nazwie już istnieje!

en: Failed to move %s!
pl: Nieudane przeniesienie %s!

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: View
pl: Widok

en: Hex mode
pl: Tryb Hex

en: Wrap text
pl: Zawijanie wierszy

en: File Viewer
pl: Przeglądarka plików

en: Failed to open file!
pl: Nie udało się otworzyć pliku!

en: Open File
pl: Otwórz plik
